0224 220 33 38

Ürün Arama

Silo Tartım Sistemleri

Çağdaş üretim tesislerinde hammadde girişinden, üretim süreçlerine ürün depolamadan sevkiyat süreçlerine kadar her safhada üretimin izlenmesi, ölçülmesi, kontrol edilmesi ve kayıt altına alınması üretim maliyetlerinin, hızının ve sürdürülebilir kalitenin kontrolü için baş unsurdur.

Kimya, Petrokimya, Yapı Malzemeleri, Tarım ve daha pek çok sektörde hammadde miktarlarının takibinden, üretimde oransal karışım ve dozajlama süreçlerine, ürün stok takibinden yükleme ve sevkiyat süreçlerine kadar ürünlerin depolandığı Tank, Silo, Bunker, Mikser ve Reaktörleri tartılarak seviyelerinin takibi veya ürün miktarının belirlenmesi pek çok alternatifine göre çok daha sağlıklı ve güvenilir sonuçlar vermektedir. Malzemeden temassız olarak ölçüm yapması sayesinde uzun süre bakımsız olarak hizmet vermekte, kalibrasyonlarının yerinde yapılabilmesi sayesinde doğruluğu basit ve hızlı olarak kontrol edilebilmekte, ısı, viskozite, basınç gibi proses değişkenlerinden etkilenmemesi sayesinde güvenilir sonuçlar vermektedir.

Tank, Silo, Bunker, Mikser ve Reaktörlerin ayak veya kulak gibi taşıyıcı aksamları Yük Hücreleri üzerine oturtularak tartım sistemi haline getirilmekte ve Tartı Göstergeleri ile ağırlık bilgisi gösterilerek kontrol çıkışları ile kumanda işlemleri yapılabildiği gibi Seri İletişim ve Analog çıkışlar ile gerektiğinde tesis otomasyon sistemi ile entegrasyon sağlanmaktadır.

Açık hava koşulları, tozlu ortam, korozif malzeme, hijyenik temizlik ve patlayıcı saha koşullarına uygun olarak Paslanmaz Çelik, Sızdırmaz Muhafazalı ve Tehlikeli Saha Korumalı Yük Hücreleri, Montaj Aksesuarları, Bağlantı Kutuları ve Tartı Göstergeleri seçilerek kurulan Tank, Silo, Bunker, Mikser ve Reaktör tartım sistemlerinin uzun yıllar bakımsız ve güvenilir olarak çalışması sağlanmaktadır. 

Hammaddenin depolanma esnasında tartımı için kullanılır. Anında güvenilir tartım bilgilerinden, mevcut stok miktarının miktarına kadar işletmenin veri akışını gözlemek için geliştirilmiştir. Geçen hammadde miktarı kg. bazında tespit edilir. Tespit edilen değer tartım ekranından toplam olarak görüldüğü gibi istendiği takdirde bilgisayara aktarılarak ilave edilecek program ile vardiya, günlük ve aylık olarak raporlar alınabilir.

Silo içinde buluna mamullerinizin üretim sırasındaki veya depolama sırasındaki ağırlıklarını görmeye ve buna bağlı olarakta mamullerinizin stok durumlarını an ve an kontrol altında tutmanıza yarar sağlar. Silonuzun şekline göre (2 ayaklı , 3 ayaklı , 4 ayaklı , 6 ayaklı ve daha fazla) loadcell ve uygun montaj kiti kullanılarak sistem tartılı hale getirilir.

Bize Ulaşın

Adres: Gazcılar Cad. No:34:/A Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 220 33 38

Gsm: (0533) 247 88 03

Faks: (0224) 220 33 73

E-posta: burter@burter.com.tr

Web: www.burter.com.tr